ARMADA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ARMADA

Forumul Guildei ARMADA
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Addonuri utile

In jos 
+2
Fuzzy
Ogloc
6 participanți
AutorMesaj
Ogloc

Ogloc


Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/06/2010

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyJoi Iun 03, 2010 11:14 pm

As vrea sa incep cu o intrebare...

Am vazut in multe screenshoturi, la butonul de la spell/ability un numar(am presupus ca este cea mai mare lovitura data cu acea abilitate).
Poate ma insel... dar omul invata din greseli Very Happy
SS:
Addonuri utile Dmga

Uploaded with ImageShack.us
As dori sa stiu cum se numeste addon-ul care face asta. Am descarcat Critline, dar e altfel... neinteresant...

Ma puteti ajuta si pe mine? Very Happy


Cateva addon-uri utile pe care le folosesc eu:

1. Cartographer+ QuestHelper evident.. Smile)
2. AtlasLoot (pentru curiosi) ... contine loot-ul din toate instantele, de la toti quartermasterii, de la toate profesiile si pvp items.
3. Gatherer - util pt. profesii gen mining/herbalism. Iti marcheaza pe harta locatiile minelor/ierburilor. sa nu le cauti inca odata aiurea.
4. Omen - threat meter. pt tank/healeri... dps care fac threat(casteri de obicei)> sa vada unde e limita Smile)
5. TipTac - un mic lux, pentru ca tooltip-ul sa arate mai bine Razz
Se poate seta sa arate mana/energy/rage/health al target-ului, sau nu. In cazul NPC-urilor, arata factiunea (ex: Kirin Tor, Thunder Bluff etc.)
Are anchor. se poate seta sa apara unde vreti pe ecran, si pe cursor Smile
Frame-ul se poate seta de asemenea:P
6. SLDataText - afiseaza pe ecran, scris, chestii de genul : armor(procent), Honor, Gold, Latency, Framerate, Guild list (cu tot nu notes, lvl, zone), si altele.

In mare, acestea sunt cele mai importante pt mine. Sper sa fie cuiva de ajutor Smile


TipTac screenshot:
Addonuri utile Tiptac.th

Uploaded with ImageShack.us

Sldatatext screenshot:
Addonuri utile Sldatatext

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 04, 2010 3:25 am

Acele numere gen: S-1,S-2 sunt bindurile efectiv. Special button 1 etc pe care le gasesti la controls ingame. Cat despre cifrele de sub spell habar nu am. Personal nu folosesc addonuri si nu cred ca voi folosi vreodata.
Sus In jos
Ogloc

Ogloc


Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/06/2010

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 04, 2010 3:34 am

Yeah, stiu de binduri.. Razz de'alea folosesc si eu Very Happy... cu numerele is foarte curios ce e :-s
Sus In jos
Fuzzy




Mesaje : 1
Data de inscriere : 04/06/2010

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 04, 2010 3:37 pm

e dr damage addonu...dar nu stiu kt de bine merge...eu mi'am cam prins urechile in el...oricum spor in al folosi...uite si un link de und sa il iei DR Damage
Sus In jos
Ogloc

Ogloc


Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/06/2010

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 04, 2010 5:09 pm

Thank you Razz

Il voi descarca si vad cum se comporta.. daca imi place il pastrez, daca nu nu..

Multumesc inca odata Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptySam Iun 05, 2010 10:26 pm

Probabil cifrele alea ciudate reprezinta dmgul skillului respectiv.

Recomand si eu un addon pt shamanii enha:>>> ShockAndAwe<<<. Testat de mine si ma declar f multumita.
Sus In jos
marah




Mesaje : 10
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: addoanele mele   Addonuri utile EmptyVin Iun 11, 2010 2:47 am

Warning! Wall of text may crit you for OVER 9000!


Addoanele pe care le folosesc eu sunt urmatoarele:

1. ACP( Addon control panel) - ma lasa sa activez/dezactivez un addon fara sa dau logout pentru a intra in interfata clasica de addons.
2. AFA( Allene's fake achievements) - permite crearea unui fake achiev la alegere la o data introdusa de user

3. Aloft - addon care schimba forma si culoarea nameplate-ului. schimba culoarea in functie de threat.
4. Altoholic - permite vizualizarea inventarului/bancii tututor alts pe care le aveti pe un cont

5. Atlas& AtlasLoot "SE stie" Razz
6. Auctionator - ajutor imens pentru afacerile pe AH. din pacate pe czone nu merge, pentru ca AH e buguit.

7. Bad Boy - filtru impotriva whispers de la gold selleri. pe blizz sunt foarte stresanti Very Happy
8. Bagnon - uneste toate bags din inventar intr-o singura fereastra, ofera functie de search in inventar si vizualizarea bancii chiar daca nu sunteti langa banca.

9. Bag Saver - atunci cand accesez un vendor, vinde automat toate itemele gri din inventar. excelent pentru grinding/leveling
10. BARTENDER - nu pot trai fara asta. reorganizeaza barele de abilitati si permite definirea de keybinds.

11. Cartographer - it was good while it lasted...pe blizz nu mai functioneaza si nu exista planuri sa fie updatat.
12. CastYeller - anunta pe party/raid folosirea unor abilitati importante specifice clasei sau motivul pentru care nu au putut fi folosite( ex - casting taunt - taunt couldn't be used cause you were stunned)

13. Classtimer - permite selectarea si vizualizarea separata a unor buffs, debuffs si dots specifice clasei
14. CNF - Chuck Norris Facts - trimite pe /g /ra /rw poante cu Chuck Norris alese random dintr-o baza de date

15. DBM - addon obligatoriu pentru orice raider, anunta abilitatile bossilor, da avertismente.
16. Doodle - ofera o fereastra gen Paint unde se poate desena. foarte util pentru raid leaderi, care pot face o schema ca sa stie lumea unde sa stea in lupta.

17. EasyMail - permite colectarea tuturor mails printr-un simplu "select all"& "get attachements"
18. FreierGeist instance timer - masoara timpul petrecut intr-o instanta, salveaza datele si permite compararea intre diferite runs. important pentru mine, care sunt fan "fast runs" Very Happy record personal, GunDrak in 10 min, inclusiv Eck!

19. Gatherer
20. Gear Score

21. Gladius - util in special pentru arene
22. Grid - unit frames pentru raid.

23. Jumper - inregistreaza de cate ori ai sarit.
24. Leatrix GFX - reduce detaliile grafice, un mare boost pentru fps.

25. LightHeaded - ajutor pentru questuri, ataseaza Quest Log-ului o fereastra suplimentara unde apar comentariile de pe wowhead.com legate de quest. Ideal e sa il combinati cu TomTom, atunci cand dati click pe niste coordonate din LightHeaded, apare o sageata catre locatia respectiva.
26. LilSparkysWorkshop - addon pentru profesii care calculeaza profitul care poate fi obtinut pe AH prin craftarea itemului X, presupunand ca ai cumparat mats de pe AH. Cam inutil pentru un AH buguit Smile)

27. Mik Scrolling combat text
28. Mobinfo

29. Omen - threat meter. e cam buguit threat systemul pe czone, dar tot e util
30. Pawn - transforma diverse ratings in %

31. PeonMaster - Permite marcarea mobilor( skull, cross etc) si roll assign pentru cei din party/raid intr-o interfata foarte rapid de folosit.
32. Prat - addon pentru chat window. functia principala - poti copia textul de pe chat. extrem de util cand vrei sa copiezi un link

33. Proculas - inregistreaza procs pe diverse abilitati si uptime-ul lor
34. Quartz - arata cat cooldown mai ai pe fiecare spell pe care l-ai folosit

35. Quest Helper
36. RankWatch - un addon extrem de util, verifica toate spells castate de tine/party/raid members, daca nu sunt la rankul maxim corespunzator nivelului tau, trimite un avertisment. pe blizz e foarte util datorita bugurile legate de dual spec si update bars.

37. Recount
38. SpamThrottle - blocheaza spam-ul de pe /trade. util pentru cei care joaca pe blizzard, unde oamenii au prostul obicei de a posta acelasi mesaj de 4-5 ori consecutiv.

39. Xperl - raid interface. eu il folosesc pentru target of target of target, focus si target of focus.


Depinzand de clasa cu care joc, folosesc addoane specifice:

1. Pentru paladin - clcbpt - tracker pentru Beacon of light etc; pally power;
2. Pentru Dk: Facesmasher - sugereaza urmatoarea abilitate care trebuie folosita, dar nu e de incredere
3. Pentru warlock - easy Destro - sugereaza urmatoarea abilitate; SoulSpeak - mesaje amuzante cand folosesti diverse abilitati de warlock
4. Pentru priest: Grid Shield status, Skada( un fel de Recount care stie sa ia in calcul si absorbs, nu doar healing done) - foarte util pentru disco priest.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 11, 2010 5:10 am

Marah...si iti mai merge wowul? Mie mi-a luat-o razna dupa 4-5 addonuri. Acum am ramas doar cu carbonite. Easy destro pt lock...cred ca e bun dar nu pt mn acum (l-am incercat). Imi merge aiurea specu doarece imi lipseste un glyph.
X-pearl e bun..m-a cam enervat cu bufurile si debufurile (sau sunt io prea n00b sa imi dau seama cum functioneaza). In rest e super.
Sus In jos
marah




Mesaje : 10
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 11, 2010 2:26 pm

X-perl necesita ceva configurare ca sa ajunga pe placul utilizatorului Smile

Edit: typo


Ultima editare efectuata de catre marah in Vin Iun 11, 2010 8:57 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 11, 2010 4:33 pm

Am avut eu o tentativa de configurare era cat de cat pe placu meu singele probleme: bufurile si debufurile + detectarea tankului (orice as fi apasat imi arta doar war ca tank)
Sus In jos
marah




Mesaje : 10
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 11, 2010 8:41 pm

Addonuri utile Bloodqueen-1

eu mi-am dezactivat din xperl bufurile de pe mine, am pastrat classic buffs.
Sus In jos
Dar
Vice-GM
Dar


Mesaje : 28
Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 35
Localizare : Hateg

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyVin Iun 11, 2010 10:42 pm

Addonuri utile Wowscrnshot052910211758.th

Addon-uri pe care eu le folosesc:

Bartender4
Bison
ButtonFacade
caelNameplates
Cellular
Fizzle
iMinimap
KGPanels
Mapster
oGlow
Omen
OmniCC
Onebag3
Pitbull
Prat
Quartz
RatingBuster
Skada
STText
TargetCharms
TekAbility
TekKompare
Gatherer
Deadly Boss Mods
Proximity
Atlas Loot
Sus In jos
Clokze




Mesaje : 4
Data de inscriere : 21/06/2010

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyMar Iun 22, 2010 9:28 am

My UI:

Addonuri utile Wowscrnshot062210051450

Lista de addons notabile (din cele 186 pe care le folosesc):

Atlas & Atlasloot - everyone know what these do
Bagon - Toate bagurile intr-o singura fereastra
BagSaver - face spatiu in bags
Bartender4 - creaza pana la 10 bari pe care pot fi puse abilitati/iteme/etc si la care se pot mapa taste (indispensabil pentru oricine din pctul meu de vedere)
Cartographer - functioneaza dar trebuie dezactivate functiile de quest tracking din mapul default al WoW
Chinchilla - modifica minimapul astfel incat va arata mai "dragutz" (mie personal imi place patrat si usor glossy)
DBM - indispensabil pt orice raider, anunta diverse eventuri din raiduri gen casturi, cduri la boss/etc etc
Elkano Buff Bars - imi organizeaza toate buffurile si debuffurile intr-un stack de bari care imi afiseaza grafic durata lor
ForteXorcist - un addon foarte puternic care creeaza bari cu timerele la spellurile pe care le folosesiti si care are module specifice pentru ficare clasa (cel mai util este pentru warlocks)
Gatherer - afiseaza chestiile pe care le adun (herbs/mines/etc) pe map si da mai departe la guild
Gearscore - calculeaza "calitatea" gearului meu sau al altui jucator, util pentru stabilirea "utilitatii" unui anumit jucator intr-un anumit dungeon/raid
Informant - afiseaza detalii aditionale despre iteme ca pretul la vendor, etc
kgPanels - succesorul eePanels, permite creearea de "panouri" deasupra carora pot fi puse diverse chestii (gen actionbars)
MinimapButtonBag - grupeaza toate butoanele din jurul minimapului intr-un singur buton care apasat va afisa un meniu cu toate butoanele disponibile
oGlow - face interfata mai glossy (da stiu prea mult bling strica)
Omen3 - threat meter, toata lumea stie ce face
Pitbull Unit Frames 4.0 - o alternativa excelenta la XPearl, modifica unit frames si permite configurarea foarte detaliata a aproximativ oricarui detaliu (cu toate ca dureaza enorm sa fie configurat)
Postal - adauga cateva optiuni utile in fereastra de mail, gen openall, sau blacklists (te scapa de gold spammers, util pe blizz)
Prat - optiuni de customizare a chatului
Quartz - un casting bar modular care arata bine si este ceva mai vizibil decat cel default (cam usless pe dk dar foarte util pe lock)
Recount - your usual glow in the dark damange/dps/healing meter
Stubby - permite incarcarea addoanelor fara logout
Swatter - addon de debugging (completely usless for you guys)
Titan Panel - permite organizarea anumitor informatii eficient in partea de sus (si eventual si de jos) a ecranului, foarte modular
WIM (WoW Instant Messenger) - organizeaza whisperurile in ferestre stil messenger (destul de interesant avand in vedere ca, curata chat frameul, dar poate aglomera excesiv fereastra daca nu se foloseste functia de tabbing)

Cam astea sunt addoanele notabile pe care le folosesc eu, also am in plan sa scriu un sistem complet de addonuri pentru management de DKP cu integrare cu sisteme web based de DKP (gen eqDKP), dar asta ramane de vazut in functie de timpul pe care il am la dispozitie, si dorinta voastra de a avea un sistem automatizat de distributie/bidding a punctelor dkp
Sus In jos
Lucius




Mesaje : 4
Data de inscriere : 21/06/2010

Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile EmptyJoi Iun 24, 2010 5:26 am

lol...ce haos cu atatea add-onuri....cartographer si cam atata:))))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Addonuri utile Empty
MesajSubiect: Re: Addonuri utile   Addonuri utile Empty

Sus In jos
 
Addonuri utile
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ARMADA :: UI,Macros,Addons-
Mergi direct la: